W piątek 7 czerwca Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach zamienił się w istny ogród wiedzy i doświadczeń, poświęcony poprawie efektywności energetycznej oraz odnawialnym źródłom energii. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji  między innymi: hybrydowe kino zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni podczas pedałowania na rowerach, wystawa poświęcona problemowi zmian klimatycznych, pokazująca w jaki sposób każdy z nas może zatroszczyć się o planetę, EKO Memory - gry planszowe, którym towarzyszyła edukacja ekologiczna oraz Eko Puzzle - wielkoformatowe puzzle na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt.
W solarnej pracowni edukacji ekologicznej, uczestnicy korzystając z pracowni komputerowej zasilanej modułami fotowoltaicznymi mogli zapoznać się z zaletami OZE. Przez cały dzień na przygotowanych stoiskach czekały na najmłodszych  do rozwiązania rebusy, krzyżówki, quizy, labirynty, zagadki oraz wiele innych zabaw z energią.

Podczas tego wydarzenia Doradcy Energetyczni edukowali dzieci i młodzież, promowali projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” oraz informowali o możliwościach uzyskania dofinansowania na działania związane z ograniczeniem niskiej emisji, poprawą jakości powietrza i wykorzystujące OZE.

Ponadto na terenie Apteki Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, przeprowadzano warsztaty pt. „Jak chronić coś, czego nie widać?”.
 
W sobotę 8 czerwca na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego odbył się piknik popularnonaukow. Natomiast na dziedzińcu Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach na dzieci czekali wolontariusze z Fundacji Dr. Clown, którzy zaoferowali wiele atrakcyjnych gier i zabaw, m,in. nauka chodzenia na szczudłach czy puszczanie gigantycznych baniek mydlanych.
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii.