belka doradcy energetyczni

doradcy oryginal MS
Aktualne informacje dotyczace działalności Doradców Energetycznych.

Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Kielcach 24 lipca 2022 wzięli udział w wydarzeniu z cyklu BITWA REGIONÓW – Pikniki z Produktem Polskim, podczas którego odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę powiatu buskiego oraz przegląd kapel ludowych. Piknik odbył się na terenie Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju.

Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Kielcach 10 lipca 2022 wzięli udział w wydarzeniu z cyklu BITWA REGIONÓW – Pikniki z Produktem Polskim, które zostało połączone z XV konkursem na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego wraz z XVI powiatowym przeglądem kapel ludowych. Piknik odbył się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni.

Nie robimy przerwy wakacyjnej! Na najbliższe dwa miesiące zaplanowaliśmy spotkania informacyjne z Projektem Doradztwa Energetycznego.

W dniu  26.06.2022 r. Doradcy  Energetyczni WFOŚiGW w Kielcach wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą Dni Otwartych Drzwi, które zorganizował  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

64 Harcerski Rajd Świętokrzyski pod patronatem Ministerstwa  Klimatu i Środowiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeszedł do historii.
Tradycją Rajdu Świętokrzyskiego jest, że w pierwszą sobotę czerwca wszyscy uczestnicy spotykają się na zlocie. Tym razem harcerze odwiedzili Bodzentyn.
W Bodzentynie na stoisku informacyjnym obecni byli Doradcy Energetyczni z WFOŚiGW w Kielcach.

Kieleckie Dni Energii to kluczowy element edukacji i budowania potencjału oraz kompetencji lokalnej społeczności w zakresie podejmowania inicjatyw energooszczędnych oraz proekologicznych.

W ramach tego wydarzenia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Doradcy Energetyczni prowadzili liczne działania edukacyjne tj. gry, quizy, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży.
Jednocześnie udzielali informacji o możliwościach wsparcia różnego rodzaju działań związanych z ochroną środowiska naturalnego, w tym w szczególności dotyczących ochrony powietrza, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Informowali również zainteresowane osoby o warunkach takich programów jak np.: Czyste Powietrze, Mój Prąd , Moje ciepło czy Agroenergia.

 
logo doradztwo


W sobotę 18 czerwca 2022 r  w Kielcach odbył się PIERWSZY MIĘDZYPOKOLENIOWY PATRIOTYCZNY MARSZOBIEG PO ZDROWIE – wydarzenie integrujące pokolenia, promujące aktywność dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, którzy stanowili znaczącą grupę na tym wydarzeniu.
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach współuczestniczył w Marszobiegu, natomiast Doradcy Energetyczni z Projekt Doradztwa Energetycznego informowali wszystkich zainteresowanych o możliwościach dofinansowania inwestycji z zakresu ochrony powietrza, efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii czy elektromobilności. Dużą grupę stanowili zainteresowani rządowym programem Czyste Powietrze.
 

Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne z Projektem Doradztwa Energetycznego, którego tematem będzie: „Wentylacja w jednorodzinnym budynku mieszkalnym”.


IV KDEWFOŚiGW w Kielcach jako współorganizator wydarzenia serdecznie zaprasza na VI Kieleckie Dni Energii, które odbędą się w dniach 10 i 11 czerwca 2022 r.

Szczegóły wydarzenia w programie i na plakacie.
 
 

Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne z Projektem Doradztwa Energetycznego, którego tematem będą: „Możliwości pozyskania wsparcia finansowego na inwestycje z zakresu EE i OZE w obszarach: mieszkalnictwa, przedsiębiorstw i rolnictwa”.