W dniach 15-16 września 2017 r. w Kielcach odbyły się pierwsze „Kieleckie Dni Energii”. Organizatorem był  Prezydent Miasta Kielce wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
W pierwszym dniu tego wydarzenia dzieci i młodzież miały okazję do zapoznania się z ekologicznymi rozwiązaniami dotyczącymi transportu, organizatorzy przygotowali dla małych i dużych mieszkańców miasta wiele atrakcji. m.in. prezentacje pojazdów elektrycznych w tym: BMW i Toyota, prezentacje autobusu hybrydowego komunikacji miejskiej, autobus edukacyjno-demonstracyjny KAPE, „Zielone Kino” zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, przedstawienie teatralne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”, warsztaty na których można było dowiedzieć  się jak długo świeciła pierwsza żarówka? Czy można odnaleźć prąd w cytrynie albo ziemniaku? Na przygotowanych stoiskach czekały dla najmłodszych do rozwiązania krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i zabawy z energią.
 
Wśród wystawców był też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który  przygotował dla najmłodszych rebusy i zgadywanki dotyczące oszczędności energii oraz OZE,  za poprawne odpowiedzi dzieci nagradzane były drobnymi upominkami.
Doradcy energetyczni udzielali też porad z zakresu efektywności energetycznej oraz źródeł dofinansowania zadań związanych z  oszczędzaniem energii oraz OZE.