W dniu 20 grudnia 2019 r.  siedzibę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odwiedziły przedszkolaki. Spotkanie z EKOBOHATERAMI miało na celu przede wszystkim edukację ekologiczną, ale nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Zajęcia miały charakter warsztatów i zostały przeprowadzone przez Doradcę Energetycznego z WFOŚiGW w Kielcach - Justynę Mesek. Na spotkaniu był obecny również Prezes Zarządu - Pan Ryszard Gliwiński.

Sześciolatki dowiedziały się między innymi, jak dbać o środowisko i czyste powietrze, czym są odnawialne źródła energii oraz jak prawidłowo segregować odpady. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na pytania. Temat odnawialnych źródeł energii i segregacji odpadów nie był im zupełnie obcy. Obecne na spotkaniu sześciolatki wykazały naprawdę szeroką wiedzę w zakresie ekologii a takie inicjatywy pomagają im ją tylko pogłębiać i utrwalić.

  • Nie można palić plastiku, ani zostawiać zapalonego ogniska. Nie można też używać za dużo wody. Więcej osób powinno jeździć jednym samochodem, bo wtedy też się wydobywają spaliny, ale jest ich mniej. Jak jest więcej aut, a mniej ludzi, to jest więcej dymu - mówił sześcioletni Antoni w rozmowie z dziennikarką lokalnego radia.
  • Takie spotkania służą nie tylko ich uczestnikom, ale również dorosłym, bo dzieci po takich warsztatach chętnie rozmawiają w swoich domach o czym się dowiedziały oraz starają się wdrażać w życie nowe zasady - to słowa wychowawcy z przedszkola.
Sześciolatki wykonały prace plastyczne - tematyczne z ochrony planety jak również ozdoby choinkowe. Spotkanie zakończyło wspólne ubieranie choinki oraz wizyta Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Świąteczne drzewko będzie dekoracją Przedszkola Samorządowego numer 39, czyli placówki, w której na co dzień przebywają uczestnicy warsztatów.