Aktualne informacje dotyczace działalności WFOŚIGW w Kielcach

Dotyczy naboru wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest Część 1) Przedsięwzięcia w zakresie demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, zgodnie z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest”.

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zamyka nabór wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest Część 1)”, ze względu na osiągnięcie kwoty przeznaczonej na dofinansowanie zadań.


FENIKS RP UE RGB 1

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uzyskał dotację z Unii Europejskiej na Projekt „Program priorytetowy „Czyste Powietrze” realizowany w województwie świętokrzyskim” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.01-IW.01-0007/24 Projektu „Program priorytetowy „Czyste Powietrze” realizowany w województwie świętokrzyskim” w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 została zawarta w dniu 16 kwietnia 2024 roku.

4

Wszystkie dotacje z programu „Czyste Powietrze” będą wypłacone

Finansowanie programu „Czyste Powietrze” jest zapewnione. W styczniu uruchomiono na ten cel środki Krajowego Planu Odbudowy (KPO) oraz budżet Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że w dniu 20 marca 2024 roku siedziba Funduszu będzie nieczynna z uwagi na zaplanowany w tym dniu przez rolników Ogólnopolski Strajk Generalny. Obsługa Beneficjentów odbywać się będzie w godz. 7.30-15.30 za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od kwietnia 2024 r.

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze” - Program „Czyste Powietrze”