Baner miniZarząd WFOŚiGW w Kielcach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej  akcji „100 tysięcy drzew na 100 lecie niepodległości Polski 1918-2018” – to wielkie przedsięwzięcie patriotyczno-ekologiczne, które w dniach 7-11 września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje wraz z Funduszami Wojewódzkimi w tym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne w Ojczyźnie, gdyż taka postawa stanowi jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.


W województwie świętokrzyskim w ramach akcji będziemy rozdawać sadzonki drzew w 11 Gminach, zgodnie z harmonogramem znajdującym się w załączniku. Tą piękną akcję rozpoczynamy już 7 września. Podczas akcji mieszkańcy będą mogli otrzymać sadzonki drzew – w zamian za przekazane do powtórnego przetworzenia odpady: butelki plastikowe typu PET, baterie, puszki aluminiowe, makulaturę bądź za rozwiązanie testu z zakresu wiedzy ekologicznej.
Poprzez powszechną akcję sadzenia drzew, NFOŚiGW i WFOŚiGW chcą podkreślić, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie, szczególnie takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz szacunek dla pięknej polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.  
Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”

Baner med
Harmonogram Akcji