14. grudnia 2018 roku - Dzień Edukacji Ekologicznej

Już po raz czwarty w tym roku, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dzień Edukacji Ekologicznej! To niezwykłe wydarzenie przyciąga co kwartał miłośników zdrowego stylu życia, ekologii i ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że i tym razem będziecie Państwo z nami.
W programie:
- warsztaty naukowe, quizy oraz konkursy z nagrodami

„Ekologiczne domy – budownictwo pasywne”

Zajęcia skupiające się na właściwościach, charakterystyce i zastosowaniu różnych ciał stałych w budownictwie. Każda substancja podlega pewnym zjawiskom i procesom, które generują jej położenie w kategorii użyteczności w życiu codziennym każdego z nas. Człowiek od zawsze starał się odnajdywać i wykorzystywać coraz to nowsze technologie oraz doskonalił materiały wykorzystywane w budownictwie, w efekcie zapewniając sobie komfort, oszczędność i wygodę. Warsztaty mają na celu uświadomić, że w prostych doświadczeniach, czynnościach i obserwacjach kryje się  ogromna wiedza, którą możemy wykorzystać np. w udoskonaleniu konstrukcji nowego domu, by ten stał się ekonomiczny w utrzymaniu, a tym samym bardziej pasywny i ekologiczny.

„Świat zadymiony ma same złe strony”

Warsztaty z zakresu ekologii, skupiające się na przyczynach zanieczyszczenia powietrza i ich niepożądanych skutkach. Zajęcia uświadamiają jakie są fizyczne i chemiczne sposoby minimalizacji tego problemu. Jak co roku w okresie jesienno-zimowym pojawia się problem tzw. smogu. W dzisiejszych czasach wzrasta świadomość społeczeństwa w zakresie szkodliwości zanieczyszczeń powietrza na środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Warsztaty dają możliwość zrozumienia związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza, a narastającym problemem kwaśnych deszczy, efektu cieplarnianego, czy wspomnianego wyżej smogu.

Rezerwacja pod numerem telefonu: 609-290-121 lub przez formularz rezerwacyjny dla grup zorganizowanych dostępny na stronie internetowej: